2017 m. vasario 28 d., antradienis

personos non gratos

Tikroji formulė juk ,,persona not grata''  , bet tai ne tik apie vieną asmenį.
Paprastai mes vengiame vertinti politinius veikėjus. Ne mūsų tai darbas. Visos taisyklės turi išimtis.
Kodėl tokia garbė žmogui vardu Ramūnas ? Todėl kad žmogus vardu Ramūnas nevertina tai, ką vertinam mes. Todėl , kad tas žmogus turi savotišką kultūros ilgesį užaugęs kolūkio aplinkoje, ir bando savo vaikystės netektis kompensuoti tautos sąskaita.  Ar neužtenka kaimo pavadinimu Naisiai ?
Paskutinis šiaudas kritęs ant svarstyklių rašyk/nerašyk apie tai buvo tekstas : http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/paulius-gritenas-uzsideti-zydo-kauke-500-760784
Esu perskaitęs dešimtį knygų apie Vokietiją 1920- 1940 m.. Kai kurios iš jų, gerai iliustruotos. Gal Ramūnas būdamas kolūkio pirmininko sūnus ir gyvendamas kaime, negalėjo disponuoti tokiomis bibliotekomis kaip aš, bet juk dabar jo galimybės seniai pralenkė manasias.
Jeigu prijaučiate Ramūno idėjoms, užmirškit Alius. Važiuokite kur nors kitur... mes Jūsų nelaukiame.
P.S. kas perskaitėte tekstą iki galo siūlau beveik netaisytą pokalbio citatą kalbant su vienu iš mano bičiuliu :
,, zinai, atejo Simas siandien is mokyklos ir sako : ..siandiena mokytja uzgavenem liepe daryti uzgaveniu kaukes. buvo galima pasirinkti: kanapinis, lasininis, zydas ir cigonas....'' Simui 9 metai, jis didžiuojasi kad yra žydas, jo tėvai myli Lietuvą. Man Jų vietoje, taip nepavyktų.

Komentarų nėra: